Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy

Biblioteczka Inwestora Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy – czyli czego nie powie Ci żaden doradca

Dzisiaj kolejny wpis z serii Biblioteczka Inwestora. Tym razem "pod młotek" trafi książka, której autorem jest Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy – czyli czego nie powie Ci żaden doradca.

Moim zdaniem – to pozycja z tych lekkich, miłych i przyjemnych – a jednocześnie jakby mimochodem ucząca w zakresie inteligencji finansowej i pozwalająca spojrzeć na pieniądze pod trochę innym kątem niż dotychczas. 

 

Idealna dla osoby początkującej – dopiero wgryzającej się w temat zarabiania, inwestowania i oszczędzania.

Facet prostym językiem, z humorem i dystansem do siebie i otaczającego go świata opisuje swoje doświadczenia życiowe jeśli chodzi o pracę, zarabianie pieniędzy, ich inwestowanie i wydawanie. Nie udaje żadnej wyroczni, Alfy i Omegi, która wie wszystko o finansach i nigdy nie popełniła żadnego błędu. Czytając książkę bardziej czuje się jakby rozmawiało się z kumplem – którego doświadczenie życiowe jest większe i który dzieli się swoimi przemyśleniami i tym jak do doszedł do miejsca, w którym się aktualnie znajduje.

Opowiadając swoje perypetie życiowe – zupełnie na marginesie dodaje podsumowanie, czy myśl przewodnią całej wcześniejszej historii. A wiadomo – słuchając historii – i to ciekawie opowiedzianej – zapamiętujemy więcej i uczymy się szybciej.

 

Czy z tej książki dużo wyniesiesz o inwestowaniu w nieruchomości ?

 

Pewnie nie 🙂 To nie jest poradnik jak krok po kroku systematycznie wdrażać kolejne punkty planu w życie. To bardziej zbiór luźnych przemyśleń, które mają spowodować abyś i Ty dopuścił do głosu myśli – a może inwestowanie w nieruchomości to także sposób na pomnażanie majątku dla mnie?

To książka, która pokazuje jak pozornie małe zmiany w życiu, zmiana nawyków, myślenia i wydawania pieniędzy z czasem może spowodować efekt kuli śnieżnej i doprowadzić do sytuacji – kiedy jesteśmy niezależni finansowo. A koszty naszego życia pokrywają pieniądze z posiadanych aktywów.

 

Czego ciekawego dowiedziałam się z tej książki?

 

  • O wyższości ewolucji nad rewolucją 🙂 Teoretycznie czułam temat – ale tutaj klarownie został ubrany w słowa
  • Dlaczego warto korzystać z PIL
  • Co to jest współczynnik litości i bezpieczeństwa – i jak umiejętnie z niego korzystać by realnie patrzeć na zaplanowane projekty czy wydatki
  • Czym się różni akwizytor o sprzedawcy – i jakie kolosalne znaczenie ma to dla klienta 🙂

 

Co mi się nie podobało?

 

  • Okładka – serio wiem jak wygląda Bartosz Nosiadek i znacznie lepiej by się tu prezentował od tego gościa
  • Brak części drugiej – Bartosz rozpisywał się o zarabianiu pieniędzy od czasów nastoletnich  do pracy w korporacji. Natomiast po doświadczeniach z inwestowania w nieruchomości po prostu delikatnie przeszedł suchą nogą nie zagłębiając się specjalnie w temat. A szkoda. Z tego co się orientuję ma firmę pośrednictwa obrotem nieruchomościami, remontował mieszkania na flipy oraz działał w deweloperce. Z tak różnorodnym i wszechstronnym doświadczeniem myślę że fajna publikacja by powstała o samych nieruchomościach, po którą bez wahania bym sięgnęła 🙂

 

 

Czy polecam Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy – czyli czego nie powie Ci żaden doradca? 

 

Tak polecam. Ale nie jako źródło wiedzy i przewodnik po inwestycjach w nieruchomości. Polecam jako lekturę motywacyjną dla osób zastanawiających się czy warto zająć się tematem. Jedna z tych pozycji jak różnymi drogami dotrzeć do celu jakim jest wolność finansowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge