Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy
Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy

Biblioteczka Inwestora Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy – czyli czego nie powie Ci żaden doradca

Dzisiaj kolejny wpis z serii Biblioteczka Inwestora. Tym razem "pod młotek" trafi książka, której autorem jest Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy – czyli czego nie powie Ci żaden doradca.

Moim zdaniem – to pozycja z tych lekkich, miłych i przyjemnych – a jednocześnie jakby mimochodem ucząca w zakresie inteligencji finansowej i pozwalająca spojrzeć na pieniądze pod trochę innym kątem niż dotychczas. 

 

Idealna dla osoby początkującej – dopiero wgryzającej się w temat zarabiania, inwestowania i oszczędzania.

Facet prostym językiem, z humorem i dystansem do siebie i otaczającego go świata opisuje swoje doświadczenia życiowe jeśli chodzi o pracę, zarabianie pieniędzy, ich inwestowanie i wydawanie. Nie udaje żadnej wyroczni, Alfy i Omegi, która wie wszystko o finansach i nigdy nie popełniła żadnego błędu. Czytając książkę bardziej czuje się jakby rozmawiało się z kumplem – którego doświadczenie życiowe jest większe i który dzieli się swoimi przemyśleniami i tym jak do doszedł do miejsca, w którym się aktualnie znajduje.

Opowiadając swoje perypetie życiowe – zupełnie na marginesie dodaje podsumowanie, czy myśl przewodnią całej wcześniejszej historii. A wiadomo – słuchając historii – i to ciekawie opowiedzianej – zapamiętujemy więcej i uczymy się szybciej.

 

Czy z tej książki dużo wyniesiesz o inwestowaniu w nieruchomości ?

 

Pewnie nie 🙂 To nie jest poradnik jak krok po kroku systematycznie wdrażać kolejne punkty planu w życie. To bardziej zbiór luźnych przemyśleń, które mają spowodować abyś i Ty dopuścił do głosu myśli – a może inwestowanie w nieruchomości to także sposób na pomnażanie majątku dla mnie?

To książka, która pokazuje jak pozornie małe zmiany w życiu, zmiana nawyków, myślenia i wydawania pieniędzy z czasem może spowodować efekt kuli śnieżnej i doprowadzić do sytuacji – kiedy jesteśmy niezależni finansowo. A koszty naszego życia pokrywają pieniądze z posiadanych aktywów.

 

Czego ciekawego dowiedziałam się z tej książki?

 

  • O wyższości ewolucji nad rewolucją 🙂 Teoretycznie czułam temat – ale tutaj klarownie został ubrany w słowa
  • Dlaczego warto korzystać z PIL
  • Co to jest współczynnik litości i bezpieczeństwa – i jak umiejętnie z niego korzystać by realnie patrzeć na zaplanowane projekty czy wydatki
  • Czym się różni akwizytor o sprzedawcy – i jakie kolosalne znaczenie ma to dla klienta 🙂

 

Co mi się nie podobało?

 

  • Okładka – serio wiem jak wygląda Bartosz Nosiadek i znacznie lepiej by się tu prezentował od tego gościa
  • Brak części drugiej – Bartosz rozpisywał się o zarabianiu pieniędzy od czasów nastoletnich  do pracy w korporacji. Natomiast po doświadczeniach z inwestowania w nieruchomości po prostu delikatnie przeszedł suchą nogą nie zagłębiając się specjalnie w temat. A szkoda. Z tego co się orientuję ma firmę pośrednictwa obrotem nieruchomościami, remontował mieszkania na flipy oraz działał w deweloperce. Z tak różnorodnym i wszechstronnym doświadczeniem myślę że fajna publikacja by powstała o samych nieruchomościach, po którą bez wahania bym sięgnęła 🙂

 

 

Czy polecam Bartosz Nosiadek Zarabianie prawdziwych pieniędzy – czyli czego nie powie Ci żaden doradca? 

 

Tak polecam. Ale nie jako źródło wiedzy i przewodnik po inwestycjach w nieruchomości. Polecam jako lekturę motywacyjną dla osób zastanawiających się czy warto zająć się tematem. Jedna z tych pozycji jak różnymi drogami dotrzeć do celu jakim jest wolność finansowa.

About the author

Ula

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge