Biblioteczka Inwestora – Negocjuj – Wojciech Woźniczka

Na blogu jest już kilka wpisów – doszłam jednak do wniosku, że warto dodać jeszcze jedną kategorię.Będzie to: Biblioteczka Inwestora

 

 

Planujesz zostać inwestorem,

a może już nim jesteś? Na jakim etapie byś nie był – jedno jest pewne. Musisz się dokształcać. Szkolenia, seminaria, spotkania networkingowe i oczywiście książki. Najtańsza z opcji i dająca możliwość powrotu do lektury zawsze gdy tego potrzebujesz. Należę do moli książkowych – więc na książkę – a już szczególnie dobrą i interesującą zawsze znajdę czas. A jeśli dodatkowo dzięki temu zyskam wiedzę – korzyść podwójna.

 

Tą serię zacznę od recenzji książki

 

"Negocjuj! czyli jak zwyciężać w codziennych sytuacjach" autor Wojciech Woźniczka.

 

Biblioteczka Inwestora - Negocjuj - Wojciech Woźniczka

Szczerze – w posiadaniu tej książki znalazłam się zupełnie przypadkiem. O autorze nie słyszałam nigdy wcześniej. Z tego powodu nie szukałam jego twórczości, nie wiedziałam nawet że istnieje. Dostałam ją w prezencie. Mam wykupiony abonament w jednym z programów i to był prezent świąteczny od jego twórców 🙂

Miła niespodzianka i oczywiście bez wahania skorzystałam z takiej przedświątecznej promocji

Książkę otrzymałam wraz z autografem – co cieszy tym bardziej 🙂

Biblioteczka Inwestora - Negocjuj - Wojciech Woźniczka

 Tyle tytułem wstępu. Teraz moja opinia. Co o niej myślę? Jedna z podstawowych pozycji jakie powinieneś mieć na półce i często do nich wracać. To nie są suche fakty, suche definicje którymi się zanudzisz po przeczytaniu 2 stron. Przy tej lekturze nie grozi Ci zaśnięcie – wręcz odwrotnie. Z wypiekami na twarzy będziesz pochłaniał każdą kolejną stronę.

 

Sposoby na negocjacje przedstawione tutaj są z życia wzięte.

Powiem więcej – to gotowce, które wystarczy zastosować w życiu codziennym.

Banalne pytanie w sklepie: Jeśli wezmę te wszystkie rzeczy – to jaki rabat dostanę – u mnie już sprawdziło się w praktyce. A im dalej w głąb książki tym jest ciekawiej.

 

Poznasz sposoby na negocjacje w najczęstszych i najdroższych sytuacjach życiowych. Od rozmów kwalifikacyjnych o pracę, poprzez kupno samochodu na kupnie mieszkania kończąc. Na co zwrócić uwagę, czego nigdy nie robić (tu konkretnie chodzi o zbyt szybką zgodę na ofertę – potem jak słusznie autor zauważył – mamy kaca moralnego;)) Co potwierdzam. Sama tego przynajmniej kilka razy doświadczyłam 🙂 Jak się bronić przed umiejętnościami negocjacyjnymi speców większych od nas. Na co zwrócić uwagę – by nie dać się wmanewrować w transakcję – której tak naprawdę nie chcemy zawrzeć i wiele wiele więcej.

 

W sumie po przeczytaniu tej książki – uważam – że każdy powinien po prostu ją mieć 🙂 Czytać i wdrażać w życie co wyczytał. 

Moim zdaniem to będą dobrze zainwestowane pieniądze – które przyniosą czytelnikowi jeszcze więcej pieniędzy. I na koniec jeszcze zdjęcie spisu treści

Biblioteczka Inwestora - Negocjuj - Wojciech Woźniczka

 

Ps. I jakby nie spojrzeć – zadziałała na mnie reguła wzajemności 🙂 

Ps.2. Mam nadzieję że pomysł na wpisy z cyklu Biblioteczka Inwestora – przypadnie do gustu

Ps.3. Chetnie poznam Twoją opinię o tej książce

About the author

Ula

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge