Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania

Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. Kompletny poradnik krok po kroku


Decyzja podjęta. Sprzedajesz mieszkanie. Zdajesz sobie jednak sprawę, że w dzisiejszych czasach poinformowanie o tym znajomych, sąsiadów, dodanie ogłoszenia do lokalnej gazety czy wywieszenie  banera w oknie sprzedawanego mieszkania to stanowczo za mało. Potrzebne jest jeszcze jedno. Musisz – po prostu musisz – umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w Internecie. 

Ostatecznie coraz więcej osób właśnie tak szuka swojego miejsca na ziemi. Jest to prostsze, mniej pracochłonne i czasochłonne w porównaniu z oglądaniem każdego mieszkania, o którym usłyszy lub które chce kupującemu pokazać pośrednik. Dlatego sprzedając mieszkanie – w Twoim interesie jest – by usłyszało i zobaczyło je jak najwięcej osób. Także tych, którzy odnajdują się w przestrzeni wirtualnej.

Przekonałam Cię do umieszczenia ogłoszenia o sprzedaży mieszkania w Internecie? Mam nadzieję, że nawet nie musiałam. Bez tego wstępu zdajesz sobie sprawę, że po podstawa podstaw. Minimum, które po prostu musisz spełnić.

 

A skoro tak – pojawia się kolejne pytanie:

Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania na stronach www?

Przecież portali z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań w Polsce jest naprawdę sporo. Więc który wybrać? Jak sprawdzić, gdzie warto umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania w internecie? Tym bardziej że rozwiązanie z jednego miasta – wcale nie musi być najlepszym rozwiązaniem dla zupełnie innej lokalizacji.

 

Więc jak się zabrać do tematu poszukiwania wartościowych portali ogłoszeniowych? 

Przy czym jeszcze jedna uwaga – wartościowych – wcale nie oznacza że darmowych. Zwykle te 2 słowa w przypadku ogłoszeń o  nieruchomościach nie idą ze sobą w parze. Ale skoro zdecydowałeś się na sprzedaż mieszkania. I chcesz ogłoszenie sam umieścić w internecie – musisz się liczyć z kosztami. Plus jest taki że koszty sa dużo mniejsze niż sprzedaż mieszkania z pośrednikiem.

 

Ok. wracając do tematu. Odpowiedzi na pytanie Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania udzieli nam…. wujek google.

 

Dodając ogłoszenie o sprzedaży w internecie przyświeca Ci jeden cel. Ma o nim dowiedzieć się, przejrzeć je, zobaczyć je jak najwięcej osób. Więc wchodzisz na tą wyszukiwarkę i przez chwilę wczuwasz się w skórę w klienta. Chcesz kupić mieszkanie w danej miejscowości więc co robisz? 

Otwierasz google i wpisujesz:

kupie mieszkanie w…  dla przykładu Gdańsku

 

Gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania

Prawdopodobnie kilka pierwszych wyników – to będą reklamy. Te strony po prostu omijamy. Są w pierwszych wynikach – bo płacą za reklamę. Dziś płacą i je widać. Jutro mogą nie zapłacić – i Twoje ogłoszenie widoczne wcale nie będzie. A przecież nie po to poświecasz swój czas – by nikt nie zauważył i nie dotarł do Twojego mieszkania. Ponadto część z tych reklamowanych stron to oferty deweloperów. A tam oferty sprzedaży swojego mieszkania po prostu nie dodasz. Po ominięciu reklam (1) naszym oczom ukazują się organiczne wyniki (2).

 

Ogłoszenie o sprrzedaży mieszkania w internecie

W przypadku Gdańska na dzień pisania tego wpisu są to:

  1. http://dom.gratka.pl
  2. https://www.olx.pl
  3. http://ogloszenia.trojmiasto.pl
  4. https://www.otodom.pl
  5. http://adresowo.pl

I już wiesz – gdzie powinieneś umieścić swoje ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. Ja tutaj ograniczyłam się do 5 pozycji – ale dla Ciebie będzie lepiej jeśli swoje ogłoszenie dla pewności dodasz do pierwszych 10 stron, które pokaże Ci wyszukiwarka. Możesz przetestować różne słowa kluczowe wpisywane w okienku wyszukiwarki. W ten sposób sprawdzisz, czy cały czas na szczycie listy są te same portale oraz czy swoje ogłoszenie nie powinieneś dodać jeszcze na inną stronę www.

I w tym momencie Ci gratuluję 🙂 Pierwszy etap prac polegający na wyborze miejsc w sieci i odpowiedź na pytanie: gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania właśnie jest za Tobą 🙂

 

Gotowy na kolejne wyzwania? To lecimy dalej.

Po pierwsze i najważniejsze – jeśli w stronach, które są dla Ciebie kluczowe występuje OLX, ALLEGRO i OTODOM ogłoszenie zawsze zacznij dodawać jako pierwsze na serwisie OTODOM. W ten sposób zawsze kilka zł zaoszczędzisz 🙂

 

ogloszenie otodom olx i allegro

To plus. Minus jest taki – że dodane hurtem ogłoszenie do 2 pozostałych serwisów nie daje możliwości jakiejkolwiek edycji, odświeżenia czy podbicia. Dlatego ja – nauczona już doświadczeniem – osobiście dodaję ogłoszenie poswięcając swój czas i dodatkowo płacąc za jego publikację. Ale to rozwiąznie polecam jeśli 2 pozostałe serwisy są w pierwszej 10 w wyszukiwarce google. jeśli znajdują sie niżej – pozwalam działać robotom. Ostatecznie i tak nie miałam zamiaru umieszczać tam ogłoszenia;) Natomiast jeśli serwisy te są w TOP 10 wtedy dodaję ogłoszenie sama. Przy czym w każdej chwili mogę wejśc do panelu i zrobić z tym ogłoszeniem dosłownie wszystko. 

 

A teraz szybki PRZEWODNIK jak samemu dodać ogłoszenie o sprzedaży mieszkania do serwisu otodom.pl

Ale zanim to zrobimy – warto wcześniej założyć konto na tej stronie przy użyciu adresu e-mail z potwierdzeniem konta lub skorzystać z opcji logowania za pomocą FB. Kto jak woli. Co Ci da założenie konta? Możliwość edycji dodanego ogłoszenia, możliwość odświeżania podbijania, sprawdznia statystyk. Czy też po prostu usunięcia ogłoszenia po sprzedaży lokalu – by dłużej nie być bombardowanym telefonami. Jednym słowem – masz większą kontrolę nad ogłoszeniem i w każdej chwili możesz zareagować 🙂

 

 

zakładanie konta otodom

Po zalogowaniu naszym oczom ukazuje się następujący widok. Klikamy w okienko dodaj ogłoszenie

 

dodawanie ogłoszenia otodom

Następnie wybieramy interesującą nas opcję – czyli mieszkania, a na nim napis sprzedam

 

dodawanie ogloszenia do otodom

I dochodzimy do sedna ogłoszenia. Tutaj musimy uzupełnić wszystkie dane. 

Im więcej wypełnimy i im więcej danych podamy – tym lepiej. Dzięki temu potencjalny sprzedający będzie mógł szybciej podjąć decyzję czy jest zainteresowany naszym mieszkaniem. Nie jesteśmy pośrednikiem  – nie mamy kilku inych ofert w zanadrzu – by warto było pomijać jakieś znaczące fakty w ogłoszeniu. Jeśli w Gdańsku ktoś ma awersję do mieszkań w falowcach – nie zmieni swojego zdania. I pokazywanie takiej osobie mieszkania w falowcu to marnotrastwo czasu kupującego i sprzedającego. I to perfidne – bo przecież te informacje można było umieścić w ogłoszeniu

Jeszcze jedna rada. Warto przygotować sobie opis sprzedawanej nieruchomości wcześniej. I mieć ją gdzieś zapisaną na komputerze. Tak, aby siadając do uzupełniania ogłoszenia można było zrobić kopiuj – wklej. Bez kilkugodzinego zastanawiania się, co umieścić w ogłoszeniu i jak ubrać w słowa zalety sprzedawanego mieszkania. To samo ze zdjęciami. Najlepiej mieć je juz gotowe, wybrane i wgrane na komputer. Tak, aby samo dodawanie ogłoszenia nie trwało w nieskończoność i abyśmy się nie zniechęcili z powodu braku podstawowych materiałów i wielokrotnego zaczynania tego samego zadania.

 

 

jak dodac ogloszenie na strone otodom

Masz już wszystkie potrzebne dane – to krok po kroku uzupełniasz ogłoszenie.

Właśnie przyszło mi do głowy – że jeśli ktoś pierwszy raz umieszcza ogłoszenie o sprzedaży mieszkania – nie za bardzo wie – jak podejść do samego opisu sprzedawanej przez siebie nieruchomości. Oczywiście zawsze można podejrzeć jak robią to pośrednicy. Coś z kilku ofert posklejać, połączyć i umieścić w sieci. Jest tylko jedno ale… 90% pośredników dodaje sztampowe ogłoszenie o sprzedaży mieszkania. Nie mają często czasu i serca by "dopieścić" tekst opisujący dane mieszkanie. Większość z nich uważa, że lepiej od słów sprzedają zdjęcia. Jednak moim zdaniem, o ile zdjęcia przyciągną uwagę, to tekst może zwiększyć chęć, pragnienie obejrzenia mieszkania i jego kupna. Więc po prostu – tutaj też warto sie postarać 🙂 I dać z siebie wszysto.  Dlatego też jeden z moich kolejnych wpisów będzie poświęcony tematowi: jak dobrze opisać mieszkanie na sprzedaż. Aby ułatwić Ci to zadanie. Mam nadzieję że sie przyda 🙂

A wracając do umieszczenia ogłoszenia a sprzedaży mieszkania. Po wypełnieniu wszystkich danych mój panel dodawania ogłoszenia wygląda tak:

 

dodane ogloszenie otodom

 

Następnie wybieramy zielony przycisk zobacz podgląd ogłoszenia i oto efekty

 

gotowe ogloszenie na otodom

Jeśli na podglądzie ogłoszenia wszystko się zgadza i jesteśmy zadowoleni z poprawek zatwierdzamy ogłoszenie i wybieramy dla siebie optymalną opcję i opłacamy je by cieszyć się umieszczonym ogłoszeniem o sprzedaży mieszkania.

oplacenie ogloszenia w otodom

I to już koniec – przez zdjęcia i cały ten przewodnik wyszło dość długo – mam jednak nadzieję, że wartościowo i ułatwi ten wpis komuś życie. Oraz że odpowiedź na pytanie gdzie umieścić ogłoszenie o sprzedaży mieszkania oraz jak to fizycznie zrobić nie będzie dłużej dla nikogo problemem

 

Ps. Nie opanowałam jeszcze odpowiedniej wielkości i jakości zrzutów. Dlatego proszę wybaczcie mi ich jakość. Na pocieszenie dodam, że wystarczy kliknąć na zdjęcie by wszystko było dobrze widoczne i w dobrej jakości. 

Ps.2 Jeśli znacie kogoś komu ten wpis pomoże – zachęcam do podzielenia sie nim 🙂

About the author

Ula

View all posts

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge